KADIKÖY DÖVME STUDIO

Geçici Dövme

admin 14 Ocak 2019

Geçici Dövme

Geçici dövme dendiğinde hepimizin aklına kuşkusuz hint kınası gelmektedir. Hem zararsız hem de bir  zaman sonra tenden geçecek olması dövme düşünen kişiyi rahatlatmaktadır.

Hint kınası bir bitki tozudur.  Gerekli malzemelerin karışımı ile dövme yapısı oluşur.

Geçici dövme, gerçek dövme gibi deri altına işlemediği için kalıcı olmamaktadır. Bu durum hem din hem de sosyolojik etkenlerden çekinen kişiler için bir alternatif özelliği gösterir. Acı kısmında korkan kişiler için de bir nimettir. Ancak geçici dövmenin kısa zamanda geçeceği de unutulmamalıdır.

Geçici dövme , bazı yerlerde kullanılan diğer adıyla hint kınası akla gelince direkt kına geceleri gibi organizasyonlar da gelmektedir. Gelin hem kendine hem de arkadaşlarına değişik desende şık görünen motifleri yaptırabilir.

Geçici dövme yaptırırken dikkat edilmesi gereken nokta dermatolojik olarak sizin için uygun olmasıdır. Güvenilir markaların testleri yapılmış ürünlerini kullanacak olsanız bile kendinize basit bir test de yapıyor olmanızda fayda vardır.

Aynı zamanda yüksek faktörlü güneş kremi kullanmayı unutmayınız. Günümüzde uzmanlar  kışın dahi güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamızı öneriyor.

Yaklaşık 15 gün ile 1 ay arasında kalıcılık süresi olan geçici dövmenin derinizin farklılık göstermesiyle süre değişiklik göstermektedir. Çok sık duş almanız, cildinizin yağlı bir yapıya sahip olması da kalıcılık süresini azaltmaktadır.