KADIKÖY DÖVME STUDIO

Dövme Tattoo Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Dövme Tattoo  Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?
admin 14 Ocak 2019

Dövme Tattoo Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Dövme Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Dövme bakımı ikinci ve en az dövme işlemi kadar önemli olup özverili ve düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Dövme yapılan bölgenin enfeksiyon, kuruluk,sivilce, şişlik,renk solması vb gibi durumlardan korunması ve tedavi edilmesi  için dövme sanatçınızın önerdiği şekilde bakımını yapılmalıdır.

3 Haftalık bir süreçtir.

1. gün Dövme yapılan bölgeye sarılan streç var ise 3 saat sonra çıkartın.

Antibakteriyel sıvı sabun ve içme suyunu bir sprey şişesine koyup karıştırın.

Dövmenizin üzerine bu karışımı sıkın ve nemli bir peçeteyle hafifçe kurulayın. (Boya ve sarı bir sıvı akacaktır korkmayın. Bu normal bir durumdur ilk iki gün olabilir.)

10 dakika hava almasını sağlayın. Ellerinizi yıkayın veya bir eldiven takarak kreminizi uygulayın.  Uyuyana kadar  1 ile 2 saat arasında uygulamaya devam edin. İlk gece yatmadan önce dövmenizi temizleyip streç sararsanız uyurken zarar görmesine engel olmuş olursunuz.

İlk üç gün su,havuz,deniz, kum,toz,alkol(İçinde alkol barındıran krem, ıslak mendil,gibi ürünler) , deterjan, temizlik malzemesi, çamaşır suyu gibi ürünlerden, aşırı sıcaktan veya soğuktan koruyunuz. Dar kıyafetler giyinmekten kaçınınız. Güneşten koruyunuz.

İlk haftanın sonunda ince zar şeklinde kabuk  tutacaktır. Kaşımayınız. Yolmayınız.

3 hafta boyunca bu işlemleri uyguladığınız ve yapılan uyarılara dikkat ettiğiniz takdirde yapılan dövme solmadan başarılı bir şekilde iyileşmiş olacaktır.

İyileştikten sonra güneşe çıkarken güneş koruyucu krem kullanmak renklerin solmamasını sağlamaktadır.

kadıköy tattoo dövme dövmeci dövmeciler